Strona główna

Z Leczenie.org.pl

Leczenie naturą - też istnieje

Niniejsza strona powstała jako efekt mojego zainteresowania lekami naturalnymi - niebiańska apteczką :)

Leki naturalne stosowane są przez ludzkość (i nie tylko, zwierzęta też je stosują) od tysięcy lat, leki syntetyczne istnieją zaś dopiero jakieś 100-120 lat. Dziwi mnie tylko dlaczego tak szybko zdołaliśmy przekreślić leki naturalne na rzecz tych syntetycznych - stało się to w ostatnimi stuleciu...


No ale jest coś pozytywnego, mamy przecież wolny wybór - stosować naturalną apteczkę, czy też stosować syntetyczną apteczkę.

Stosowanie zarówno jednych jak i drugich może mieć pozytywne jak i negatywne skutki... Trzeba przyznać trochę plusów jednym jak i drugim, leki syntetyczne mają to do siebie, że są bardziej trwałe i są bardziej wyselekcjonowane. Jednak przed ich zastosowaniem warto sobie odpowiedzieć na kilka pytań:

  • Ile jest syntetycznych leków na żołądek, wątrobę? - to właśnie te narządy jako pierwsze wysiadają po chemii...
  • Czy popełniłbyś drobne kłamstewko w dobrej wierze by nie stracić pracy? czy wiesz jak działa marketing leków?
  • Czy wiesz ile kosztuje produkcja leku a za ile się go sprzedaje w aptece?
  • Czy słyszałeś kiedyś o śmiertelnym skutku zażywania jakieś leku syntetycznego? Czy słyszałeś kiedyś o śmiertelnym skutku zażywania leku naturalnego?

Zadaniem tej strony nie jest przekonywanie nikogo, że jedne leki są lepsze od drugich. Jest ona moim prywatnym hołdem dla tych leków istniejących bliżej natury... tych pomijanych zbyt często przez lekarzy...

Jestem zwyczajnie zbulwersowany sytuacjami w której lekarze zapisują leki, których logo widnieje na ichniejszym długopisie. Ludzie! Przecież z naszej strony jako pacjentów nie obchodzi biznes... nas obchodzi nasze zdrowie!

Dlatego sugeruję, byś przy następnej wizycie zapytał lekarza o jakieś leki naturalne, o jakieś zioła itd. Takie też istnieją na większość schorzeń, problem jedynie w tym, że zwykle nie uprawiają chorego marketingu...

Zioła spotkasz natomiast w lesie, na łące, w rowie, w ogródku (w aptece rzecz jasna też)... możesz je obserwować jak i gdzie rosną. Nie zastąpią one lekarza, nie zastąpią chirurga ale mogą naprawdę sporo pomóc. Leki w pigułce spotkasz zaś tylko w aptekach... a ich skuteczność w zdecydowanej większości to nic innego jak skumulowane zaufanie twoje do farmaceuty, lekarza, lekarza do przedstawiciela handlowego, marketingowca do producenta. Czy ufasz tym ludziom na tyle by powierzyć im swoje zdrowie?

Nie przekreślam tu nauki, całej farmakologii itd. To jest naprawdę kawał dobrej roboty całej ludzkości. Zanim jednak coś zażyjesz poczytaj z lupą ulotki... i zdecyduj czy naprawdę chcesz zażyć.

Kategorie

Osobiste